درباره ی گرگ ها صفحه اول

تولید مثل گرگ

۱۳۹۸/۲/۱ ۳:۵۶:۲۸


بچه-گرگ

گرگ ها زمانی تولید مثل می کنند که گرگ نر و ماده آلفا از یک گروه بالغ شده شده باشند. وقتی که این اتفاق می افتد تمام اعضای گروه و اغلب بچه های قبلی از نوزادان جدید مراقبت می کنند.
گرگ ها در سن 2 یا 3 سالگی به سن باروری می رسند. در این زمان که اشتیاق گرگ ماده برای بچه دار شدن زیاد شده است، در سه ماه اول سال با  یک گرگ نر جفت گیری می کند. گرگ ماده توله ها را برای 63 روز قبل از زایمان حمل می کند ، که تعداد این توله ها بین 4 تا 6 عدد است.

بچه-گرگ-گرگ

توله های جدید کور و ناشنوا به دنیا می آیند و برای غذا و محافظت کاملا به مادر خود وابسته هستند. آن ها حداقل هر چهار ساعت یک بار برای هفته ها شیر می خورند. گرگ ها در سن شش هفتگی از شیر مادر خود گرفته می شوند و در سنت هشت هفتگی آن ها شروع به خوردن غذای جامد می کنند.
وقتی که توله ها به سن 6 ماهگی برسند آن ها با گروه خود سفر می کنند و در سن نه ماهگی آن ها بالغ می شوند اگرچه آن ها هنوز به طور رسمی هنوز جز دسته نیستند تا زمانی که به سه سالگی برسند.

گرگ-ها

توله می توانند با گروه خود که متشکل از پرد و مادر و خواهران و برادران است زندگی کنند یا از گروه جدا شوند و به تنهایی در طبیعت باشند.

بچه-گرگ

ویدیو تولید مثل گرگ:

مدت زمان : 10 دقیقه
حجم : 48 مگابایت
[↓دانلود کلیپ↓]